Instagram
Okruh Zimbabwe, Zimbabwe, 28.6.2018, Snídaně
Okruh Zimbabwe
Termín:
28.6. – 17.7.2018
Změnit termín
Délka:20 dní / 17 nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:126812637
92 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: JAR – Zimbabwe – Botswana
Popis zájezdu

Safari Truck

1. skupina max. 12 osob + 2 průvodci
2. obrovská okna s neomezeným výhledem a možnostmi focení
3. dvě střešní okna pro pozorování a focení
4. nádrž umožňující ohromný dojezd & masivní markýza proti slunci a dešti
5. kuchyňka s chladícím boxem a zásobami jídla / plynové hořáky / vodní tank

Tento speciální program je připraven ve spolupráci se Sunway Safaris

Vyvsvětlivky: S = snídně I O = oběd I V = večeře

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet do Johannesburgu.

2. den JOHANNESBURG
Přílet do Johannesburgu. Dle času příletu možnost fakultativní prohlídky města s česky nebo anglicky hovořícím průvodcem (cena na vyžádání), nocleh.

3. den NP KRUGER
Brzy ráno odjezd. Ve speciálním vozidle upraveném pro cestování po nezpevněných cestách se vydáme vstříc blízkým setkáním s divokými zvířaty jižní Afriky. Čeká nás NP Kruger. Jedna z největších rezervací světa je domovem “velké africké pětky” (lev, slon, nosorožec, buvol a levhart) a mnoha dalších druhů savců, plazů a ptáků. Během dne ranní a odpolední safari. 550 km (SOV)

4. den NP KRUGER
V severní části parku převládá porost stromů mopane, na nichž si pochutnávají velcí samci slona afrického. Žijí zde lvi a smečky psů hyenovitých. Celodenní safari nás zavede do okolí řeky Limpopo, tepny celé oblasti. Nocleh na trase do Zimbabwe. 305 km (SOV)

5. den GREAT ZIMBABWE RUINS
Příjezd k pozůstatkům prastarého královského města, které mělo na vrcholu 18.000 obyvatel a dle nálezů obchodovalo čile s Čínou či arabským světem. Ano, navštívíme záhadné Great Zimbabwe. Při budování největší starověké stavby subsaharské Afriky nebyla použita malta. Žulové cihly drží jen díky tomu, jak jsou důmyslně naskládané na sebe. 480 km (SOV)

6. - 6. den MATOBO HILLS
Přejezd do NP Matobo, ráje divokých zvířat, vzácných jeskynních maleb a hlubokých skalních slují. Po příjezdu si na některém z mnoha pěkných vyhlídkových míst užijeme tzv. sundowner, tedy africkou večerní siestu. Ráno podnikneme nenáročný výstup na žulový vrch Malindidzimu, který si legendární britský finančník, kolonizátor a zakladatel státu Rhodesie (později Zimbabwe) Cecil John Rhodes vybral za místo posledního odpočinku. Odměnou bude dech beroucí výhled. Následuje procházka buší a stopování nosorožců v doprovodu rangera. 340 km (SOV)

8. - 8. den NP HWANGE
Celodenní safari v NP Hwange – rezervaci se zcela bez hranic žijícími šelmami, slony, nosorožci a další zvěří. Po večerním braai (grilování), můžeme se sklenkou vína naslouchat zvukům divočiny. 335 km (S)

10. - 10. den VICTORIA FALLS
Odjezd do Victoria Falls. Prohlídka vodopádů – jednoho z nejkolosálnějších divů světa. Vzpomeňme v té chvíli na českého cestovatele Emila Holuba, který je autorem vůbec první podrobné mapy vodopádů a jejich okolí. Druhý den volno, které si lze zpestřit raftingem, letem helikoptérou nad vodopády nebo plavbou po řece Zambezi při západu slunce. Dokonce se v doprovodu zkušeného ošetřovatele lvů můžete vydat na procházku s těmito šelmami (vše fakultativně). 200 km (S)

12. den NP CHOBE
V poklidném tempu vyrazíme k hranicím Botswany a do NP Chobe, v němž žije největší stádo slonů v Africe a který vyniká špičkovými podmínkami pro pozorování zvěře na obou úrodných březích řeky Chobe. Odpolední plavba po řece s pozorováním života ve vodě i na souši. 85 km (S)

13. den NP CHOBE – NATA
Dopoledne volno na safari (fakult.) či relaxace u bazénu. Odjezd směr delta Okavango, nocleh v Nata. 300 km (SV)

14. den DELTA OKAVANGO
Příjezd do delty řeky Okavango. Tato oblast Botswany platí za to nejlepší, co černý kontinent nabízí. 16 tisíc km2 mokřadů, buše, lagun a ostrůvků skýtá optimální podmínky k životu stovkám ptačích druhů, predátorům či stádům buvolů a slonů. Během pobytu zažijete strhující safari v terénních vozech, plavbu dlabanými kanoemi mokoro, které se nehlučně vznášejí na hladině spletitých kanálů, a vydáte se na pěší stopování zvěře. Naší základnou se stane odlehlý ostrov uprostřed delty. Během kempování ve volné přírodě budeme moci vstřebat ohromující dynamiku divočiny kolem nás. Fakultativně lze zajistit vyhlídkový let nad deltou. 305 km (S 3x I O 3x I V 2x)

15. den DELTA OKAVANGO
Den v Delta Okavango.

16. den DELTA OKAVANGO
Dopoledne safari, pak odjezd do Maun.

17. den KHAMA RHINO SANCTUARY
Přejezd poušti Kalahari do nosorožčí rezervace Khama. Projekt rezervace vzešel z aktivity místní komunity. Klade si za cíl zvýšení stavu divoké zvěře v okolní přírodě a investuje také do obnovy přírodních zdrojů v okolí. Odpoledním safari se rozloučíme s africkou zvířenou. 300 km (SOV)

18. den JOHANNESBURG
Po snídani odjezd, během dne překročení hranice do JAR, v podvečer příjezd do Johannesburgu, nocleh. 300 km (S)

19. den ODLET DO PRAHY
Snídaně. Dle časových možností nákupy, následný odlet do Prahy.

20. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu včetně letištních poplatků doprava speciálním vozidlem 4x4 upraveným pro cestování i mimo silnice služby českého průvodce a angl. hovořícího průvodce (jen termín 01.11 – 20.11.) služby dvou angl. hov. průvodců po celou dobu trvání zájezdu (ostatní termíny) prohlídka Great Zimbabwe Ruins & prohlídka vodopádů ve Victoria Falls vstupy do parků/rezervací (pouze pro termín 01.11 – 20.11.) 8x noc v lodžích/chatkách/plně vybavených stanech s vlastním WC/sprchou 2x noc v chatkách/vybavených stanech s WC/sprchou pro 2 chatky/pokoje společně 1x noc v lodži v chatkách/plně vybavených stanech se společným WC/sprchou 4x noc ve 3* hotelu ve Victoria Falls a Johannesburgu 2x kempování ve volné přírodě ve stanech s jednoduchými postelemi, polní WC/sprcha (delta Okawango) 7x snídaně hotel/lodge, 10x snídaně připravena průvodci/kuchaři, 13x oběd připravený průvodci/kuchaři, 4x večeře hotel/lodge, 7x večeře připravena průvodci/kuchaři)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vízum do Zimbabwe $30 / osoba (na místě) vstupní poplatek do Botswany $30 / osoba spropitné
Pořadatelem tohoto zájezdu je ESO travel a.s., IČ 27957039.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK